"Гірки жнива" від яких справді гірко.


"Гіркі жнива" – це колаборація групи канадців українського походження: режисера Джорджа Менделюка, сценариста-новачка Ричарда Бачинського-Гувера та продюсера Яна Ігнатовича.

У центрі картини Юрій, талановитий художник-селянин, нащадок козацького роду, що намагається жити зі своєю коханою у створених радянською владою умовах, приймаючи удари від неї. Але, зрештою, коли його родина та земляки стають жертвами штучного голоду та сталінських репресій, він повстає, аби врятувати рідних, помститися і покинути Радянську Україну, щоби донести правду світові про жахіття.

Переглядати стрічку було справді важко, мотрошно стало з перших слів "засновано на реальних подіях". Якимось надто болючим є розуміння того, що все, що покажуть зараз — не гарна історія, яку собі хтось придумав, удосконалив і показав іншим. Це справжні події — голод, насильство над змарнілими селянями, які просто хотіли жити під своїм небом і вирощувати хліб на своїй, родючій землі.

Зал був переповнений людьми. Це був незвичний перегляд фільму — натовп стримувався від коментарів, не хрустів попкорном і не сьорбав пепсі через соломку. Всі затримали погляд і з сумом дивились на екранізацію того, що пережили в той час люди, які просто хотіли бути вільними.

Обговорення фільму і не вщухає досі — люди діляться враженнями від побаченого. Думки розділяються — хтось критикує і стверджує, що "Гірки жнива" то мелодрама, стрічка про двох закоханих, не більше. З рештою, на висновки право має кожен.

Але це навіть плюс, адже навіть тоді, коли в людей відбирали хліб, ніхто не зміг відібрати головне — любов до життя, батьківщини і до ближнього.
Особисто я зрозуміло одне — ідея фільму не в тому, щоб поділити його на "переваги" та "недоліки" а в тому, щоб нагадати українцям їхню історію і донести її до всього світу. 

6 марта 2017
Автор: Кузь Наталя | Розділ: Відпочинок та хоббі | Рейтинг: +1 | Голосов: 1 | Переглядів: 592 |
Поділитись:
Комментарии (0)