Як вибрати кавун без нітратів

Перш ніж спокуситися на покупку величезного кавуна на ринку, варто запам'ятати кілька правил, які підкажуть, як правильно вибрати кавун без нітратів.

Як вибрати кавун: небезпека

Наближається улюблена пора літа, коли по дорозі додому складно втриматися і не купити гарний кавун, якому буде рада вся родина. Але не варто безтурботно покладатися на завзяті слова продавця, для якого будь кавун найкращий «беріть, не пошкодуєте». Пошкодувати все ж можна, ще й як, адже ця величезна ягода, Перекачана нітратами, може викликати сильну алергію, нудоту і навіть ураження внутрішніх органів. Щоб не зіпсувати собі літо такої прикрої неприємністю, ми поділимося з вами правилами, які допоможуть вибрати натуральний кавун.

Як вибрати кавун: детектор нітратів

Визначити за зовнішнім виглядом оболонки кавуна, чи містить він шкідливі для здоров'я речовини, практично неможливо. А ось після того, як ви його розріжете, можна без допомоги фахівців знайти ознаки обробки нітратами. Запам'ятайте раз і назавжди - якщо в м'якоті кавуна є грубі жовті прожилки, їсти його не можна ні в якому разі, адже він був оброблений нітратами для того, щоб ягода виросла якнайшвидше. Ще одна ознака нітратного - це наявність одночасно чорних і білих кісточок в кавуні. Також нічого доброго не подарує вам кавун з величезною тріщиною в м'якоті, адже вона вказує, що він був оброблений нітратами і почав рости неприродним шляхом.

Як вибрати кавун: золоті правила

1. По плямі на його шкірці можна визначити стиглість. Якщо воно біле - він ще не поспів, а ось кавун з жовтою плямою повинен бути стиглим.

2. Ні в якому разі не беріть кавун з вм'ятинами або тріщинами. Незважаючи на те, що на вигляд його шкірка товста, насправді кавун дуже швидко випитує весь бруд, пил і бактерії, які його оточують.

3. Не можна брати величезні кавуни (хоча є сорти цих ягід, які важать 11 кілограмів, проте їх у нас на ринку знайдеш не часто), вибирайте середні, вагою не більше 5-7 кілограм.

4. При розрізуванні перезрілий кавун має кислуватий запах. Визначити його стиглість можна за документами на продукт, які повинні бути у продавця. Не соромтеся їх запитувати про це, адже йдеться про безпеку вашого здоров'я.

5. Вибрати стиглий кавун можна ще за однією ознакою - проткнути шкірку, стиглого кавуна практично неможливо. А ось в нестиглі ягоду легко проколоти нігтем.

Кавун, вирощений без нітратів, має сильну сечогінну, жовчогінну, протизапальну, жарознижувальну, проносним і загальнозміцнюючим властивостями. Також він нормалізує процеси обміну речовин.

4 августа 2015
Автор: glamur | Розділ: Кулінарія | Рейтинг: 0 | Голосов: 0 | Переглядів: 1450 |
Поділитись:
Комментарии (0)