Сон в повній темряві знижує ризик розвитку раку

Вчені з Університету Коннектикуту з'ясували, що непроглядна темрява в період сну запобігає розвитку цілого ряду хвороб, серед яких рак молочної залози, цукровий діабет, ожиріння і депресія.

На думку фахівців, вся справа в тому, що сон в темряві зберігає злагодженість роботи наших біологічних ритмів. Штучне освітлення в період сну, навпаки, здатне викликати їх збій, який, у свою чергу, може привести до проблем зі здоров'ям.

«Глибокий сон в темряві надзвичайно важливий для самопочуття, а будь-які джерела світла ночами йому заважають, - зазначає керівник дослідження доктор Річард Стівенс. - Людство вже усвідомило важливість сну, проте нам ще належить зрозуміти значення темряви для здоров'я організму ». Вчені відзначають, що в ході еволюції циркадні ритми людини навчилися реагувати на зміну часу доби і сонячне світло. Робота генів, виробництво гормонів, метаболізм і температура тіла - всі ці процеси орієнтовані на зміну дня і ночі.

Штучне ж освітлення в нічний час доби тільки порушує їх. Варто відзначити, що дуже невелика кількість людей може похвалитися тим, що ніколи не відчували проблем зі сном. Причини безсоння можуть бути різні - від генетичних порушень , стресів на роботі до звички перед сном дивитися телевізор , сидіти за комп'ютером або користуватися планшетом .

 

Похожие статьи:

Краса і здоров"яЯк приготувати себе до сну?

23 марта 2015
Автор: glamur | Розділ: Краса і здоров"я | Рейтинг: 0 | Голосов: 0 | Переглядів: 1065 |
Поділитись:
Теги: сон
Комментарии (0)