Сон без хропіння

Хропіння шкодить не тільки хропе людини, а й змушує страждати його близьких. Але якщо для оточуючих хропіння - це тільки неприємний звук, який заважає спокійному сну, то для хропе - це серйозна проблема.

Коли людина лежить на спині, глибина його дихання зростає, слизова оболонка носа та носоглотки набрякає, дихання через ніс порушується, внаслідок чого відкривається рот. У рух приводяться м'які структури глотки, викликається набряк і звуження дихальних шляхів, у результаті чого ми й чуємо дратівливі неприємні звуки.

Найнебезпечнішим вважається хропіння, який раптово обривається (на 30-40 секунд), потім - гучне всхрапиваніе. Під час обриву хропіння відбувається спадання дихальних шляхів, відповідно, мозок прокидається від нестачі кисню, відкриває дихальні шляхи, і людина різко схропувати. За ніч таких епізодів може бути близько 300-500.

Хропіння в основному виникає тоді, коли людина спить на спині, тому потрібно відвикнути від цього положення. Найпростіший спосіб - пришити до одягу ззаду кишеньку і покласти туди невеликий м'ячик (наприклад, тенісний).

Сплячий на боці не буде відчувати жодних незручностей, а ось перекинутися на спину буде дуже складно.

Крім того, запобігти хропіння може:

- Позбавлення від зайвої ваги;
- Відмова від куріння (не курити хоча б за 2 години до сну);
- Відмова від алкоголю;
- Ортопедична подушка, яка має потовщення під шиєю;
- Спреї від хропіння.

30 декабря 2011
Автор: glamur | Розділ: Краса і здоров"я |
Поділитись:
Комментарии (0)