Масаж голови

 

Масаж — один із старовинних засобів лікувального впливу. Корінь цього слова арабський: «мас» означає «злегка натискати».

Суть у тому, що, розминаючи шкіру і підшкірні тканини, ми поліпшуємо роботу шкіри, підшкірних потових та сальних залоз, кровоносних судин, м’язів, активізуємо нервові закінчення, підвищуємо тонус усього організму. Розтираючи забиту ногу, погладжуючи обличчя у мить утоми і навіть чухаючи потилицю, ми, самі того не усвідомлюючи, робимо собі масаж. Але зрозуміло, що це лише початкові рухи — існують детально розроблені схеми масажу усього тіла з лікувальною, гігієнічною (косметичною), спортивною метою. Уміння робити масаж та самомасаж — це дуже корисна навичка.

Ми будемо говорити тільки про масаж волосистої частини голови. Такий масаж допомагає поліпшити стан волосся, позбавитися лупи, посилити ріст волосся. Та не тільки. Ви, мабуть, знаєте про акупунктурні точки — особливі чутливі точки, розташовані на поверхні тіла і пов’язані з внутрішніми органами, — на них спеціалісти діють голкоуколюванням або спеціальним точковим масажем. Багато таких точок міститься на волосистій частині голови. Роблячи загальний масаж, ми, може, навіть не помічаючи того, активізуємо ці точки і через них стимулюємо роботу внутрішніх органів. Тому масаж голови діє як загальноукріплюючий, стимулюючий вплив на увесь організм.

Наприклад, умілий масаж знімає втому, головний біль, знижує тиск. Якщо ви побували хоча б один раз у кваліфікованого масажиста, вас не доведеться більше переконувати у користі такого масажу. Це справжня насолода, що дає усьому тілу спокій і приємне розслаблення. Якщо вам доведеться знову звернутися за послугою до професійного масажиста, намагайтеся запам’ятати, що ж він, власне, робить з вашою головою.

Між іншим, масажуючий вплив робить і розчісування волосся. З метою масажу рекомендується розчісувати волосся спочатку гребінцем, а потім щіткою. Ви також масажуєте голову під час миття її.

Однак цього замало. Радимо вам щоразу перед миттям голови робити самомасаж. Знання масажних рухів пригодяться вам, коли ви будете втирати у волосся лікувальні суміші.

Масажистові слід пам’ятати, що шкіра на волосистій частині досить товста, вона пронизана великою кількістю сальних залоз. Під шкірою розташований шар сухожиль, що вкривають голову у вигляді шолома. Спереду сухожильний шолом іде вверх під лобом від надбрівних дуг, ззаду прикріплений до потиличної кістки. На лобі міститься лобний м’яз, на потилиці — потиличний. Ці пласкі м’язи зсовують шкіру голови вперед і назад.

Для початку — кілька загальних правил. Не розтирайте поверхово шкіру голови, а придавлюйте її до кістки і тільки після цього зсовуйте коловими рухами або прямими, наче прощупуючи, розминаючи і розтираючи, увесь час відчуваючи кістку.

Масаж починається з легких, погладжуючих рухів — шкіру голови треба наче погріти, пройняти. Поступово дія пальців підсилюється, а в кінці масажу знову слабне, закінчуючись легкими і ніжними дотиками. Перші сеанси масажу мають бути короткими, а дія пальців легкою — так організм буде поступово звикати до цієї процедури. Велике значення у масажі має ритмічність — клієнт, підкоряючись ритмові масажиста, ніби зарання чекає наступного руху, тому почуває себе зручно, розслаблено. Не можна починати масаж дуже енергійно і обривати його раптово. Після масажу потрібен відпочинок протягом 10— 15 хв (навіть у тому випадку, коли ви збираєтесь перейти до миття голови). Не рекомендують масажувати голову частіше, ніж двічі на тиждень.

Ви, звичайно, пам’ятаєте історію про те, як у країні Ліліпутії вели війну дві партії —ті, хто розбивав яйця з тупого кінця, і ті, хто вважав за потрібне робити це з гострого кінця. Як не дивно, подібна розбіжність у думках існує серед спеціалістів масажу. Вони вважають, що масажувати волосся потрібно від межі волосяного покриву вверх до маківки, інші — навпаки. Так само в одних косметичних салонах роблять масаж, повернувши голову клієнта до себе обличчям, в інших —зі спини.

Ми викладемо тут спосіб масажу від маківки вниз, а якщо він вам чомусь не сподобається, ви легко визначите, як робити все навпаки.

Головне ваше правило — масажувати голову у напрямку росту волосся.

У противному разі під дією масажу підсилиться випадіння волосся, та це півбіди. Гірше те, що ви будете натискати на сальні залози, не спорожняючи їх, а ніби закупорюючи, залози від цього будуть розтягуватися, що призведе до погіршення живлення волосся і запаленню шкіри голови.

При правильному масажі волосся не повинно плутатися, висмикуватися. У цьому разі не буде болю під час процедури і печіння після неї.

Руки ваші мають бути абсолютно чистими. Якщо у вас суха шкіра, змастіть руки жирним кремом. Якщо жирна — посипте їх тальком. Якщо голова брудна, волосся можна протерти ватним тампоном, змоченим спиртом або одеколоном.

Спершу треба розмасажувати лоб і межі волосяного покриву.

1.     Пучками великих і вказівних пальців защипуємо у складку усю товщу тканини на ділянці надбрівних дуг від перенісся до скронь. Стискування тканин має бути скрізь однакової сили.

2.     Звівши разом пучки великих, указівних і середніх пальців, прикладаємо їх на скроні біля межі волосяного покриву. Тепер робимо колові натискуючі рухи, ніби креслячи спіралі по краях волосся від скронь до вух, над вухами і далі назад і вниз. Там прощупуються опуклі кісточки — так звані соскоподібні відростки черепа.

3.     Притискуємо по чотири пальці (крім великих) до надбрівних дуг і ведемо їх угору по лобі до передньої межі волосяного покриву.

4.      Внутрішньою поверхнею пальців виконуємо натискуючі погладжування лоба знизу догори, від брів до волосся. Після цього можна братися за масаж волосистої частини голови. Для цього волосся розчісують від маківки донизу.

5.    Волосся поділяємо на пасма вниз від маківки. На утворених проділах робимо колові рухи — розминання. Пучками одного або двох пальців руки ніби стискуємо і вижимаємо шкіру, при цьому роблячи і колові рухи (креслимо спіралі). Рухаємося від маківки до межі волосся, зверху вниз. Потім розминання робимо по наступному проділу, за два три сантиметри від першого. Так обробляємо усю шкіру голови.

6.  Тепер також по проділах здійснюємо повздовжнє розминання — кінчиками зігнутих чотирьох пальців зміщуємо волосяний покрив вздовж кожного проділу вперед і назад, поступово просуваючись униз від маківки. Пальці не ковзають, вони щільно притиснуті до шкіри і зсовують її і розташовані під нею тканини.

7.   Кисть правої руки кладемо на тім’я, лівої — на потилицю паралельно одна до одної. Лівою рукою підтримуємо голову, а правою робимо колові розминаючі рухи (діаметр кола — близько 10 см). Поступово руки пересувають по голові.

8.  Щільно накладаємо долоні на голову. Пальці розведені і майже стикаються. Притискаючи долоні і пальці до голови, штовхаємо руки назустріч одна одній, зсовуючи шкіру одночасно у протилежних напрямках. Робимо ці рухи по всій поверхні голови.

9.   Правою рукою щільно обхоплюємо тім’яну, а лівою — потиличну частину голови, виконуємо рухи рук, що ніби сходяться і розходяться, зсуваючи шкіру. Так само повторюємо рухи по усій поверхні голови.

На цьому масаж волосистої частини голови закінчується, і нам лишилося тільки промасажувати шию.

10.   Кисті обох рук накладаємо ззаду на задню і бокову поверхні шиї так, щоб великі пальці розміщувалися по краю волосяного покриву, а решта — нижче їх. Кисть має прилягати до шкіри, але не тиснути. Легкими ковзкими рухами виконуємо погладжування зверху вниз — не більш ніж двічі тричі.

Будьте уважні! Енергійні погладжування можуть призвести до відтоку крові від голови і навіть викликати запаморочення.

11.   Великі пальці обох рук накладаємо на шию на ділянці сьомого шийного хребця (внизу шиї). Пучками цих пальців робимо колові рухи знизу вгору, уздовж хребта, відступаючи на 1—2 см від середньої лінії. На цьому сеанс масажу закінчується.

Кожен рух виконують по 2—5 разів. Увесь масаж має тривати 10—15 хв.

Якщо ця інструкція здалася вам дуже складною, ви можете масажувати голову за спрощеною схемою. Нахиліть голову вперед, долонями обхопіть її з боків. Робіть подушечками пальців по 10—20 колових рухів на одному місці, зсовуючи шкіру. Потім переносите пальці на нове місце, поки не буде промасажована вся шкіра голови. Завершують масаж легкими погладжуючими рухами.

17 апреля 2012
Автор: glamur | Розділ: Краса і здоров"я |
Поділитись:
Комментарии (0)