Формула жіночої краси

Товсті і стрункі, з довгими ногами і коротуни, – всі вони різні. А якщо додати до цього різні форми обличчя, то спектр можливих фігур і обличь стане просто величезним. І всі вони комусь видаються красунями і красенями. Коли наступали війни, голод і хвороби – красивими вважалися пишнотілі жінки, приходило благоденство і відносний достаток їжі – і чоловіки віддавали перевагу худорлявим жінкам. Що стосується чоловіка, то зараз жінка швидше зверне увагу на розмір гаманця або розуму, ніж на його торс і плечі. А тисячі років тому фаворитами були чоловіки, здатні не стільки заспівати пісню під балконом коханої, скільки програти траурний марш м’ясистій здобичі. Чи можливо відшукати формулу універсальної краси всіх часів і народів?
 

Намагаючись відповісти на це питання, американські вчені пред’являли людям малюнки 40 різних частин тіла. Ці зображення були зроблені в трьох видах – в першому випадку це були форми, властиві швидше первіснообщинним людям, у другому – ті, що ми бачимо у сучасної людини, і в третьому випадку – проміжні форми. Виявилося, що люди різних рас і культур, які проживають в різних географічних регіонах, найбільш високо оцінювали риси сучасної людини. В інших експериментах фотографії визнаних красунь (з точки зору Західної культури) показували жителям інших країн і виявили, що і у них вони користуються успіхом. Більше того, в самих різних країнах з великим задоволенням і довше розглядали фотографії красивих людей, неважливо до якої раси вони належали.

Виходить, що, незважаючи на відмінності культур і часів, існують якісь стандарти краси, визнані всіма. І людина не була б людиною, якби вона не спробувала зрозуміти, звідки вони взялися і що вони з себе представляють. Найлегше було знайти відповідь на перше питання. Вся справа в еволюційній доцільності – такої думки дотримуються майже 100 % дослідників. Привабливим і красивим є те, що свідчать про властивості, що дають якусь перевагу. Ну а що може бути більш вигідним в природі, ніж успішне продовження роду? Звідси висновок – красиві і привабливі ті жінки, які здорові і можуть частіше і легше народжувати. З досить широкими стегнами і великими грудьми. Виглядає не дуже романтично, чи не так? І все ж, схоже, це так.

Американський вчений Девердра Сінх з Техаського університету з’ясувала, що найбільш привабливими є жіночі фігури, у яких об’єм талії розділений на об’єм стегон і становить 0.70-0.75. Пізніше ці дані були повторені вченими ще не раз, виявилося, що серед переможниць конкурсів краси переважна більшість потрапляє в цей діапазон незалежно від інших особливостей фігури та обличчя. Справа в тому, що співвідношення 0.7-0.75 відображає розподіл жиру по тілу і ширину стегон, найбільш сприятливі для дітонародження. А от у жінок з більшими величинами, як з’ясувалося, частіше спостерігаються гіпертонія, інсульти і діабет, народжують вони з великим труднощами.

Іншими кандидатом на універсальну ознаку краси є симетрія рис фігури та обличчя. Десятки, якщо не сотні досліджень, знову і знову показують, що чим симметричніше тіло і обличчя, тим більш красивими вони виглядають в очах людей. Причина в тому, що симетрія форми тіла безпосередньо залежить від синхронної активності ґенів, що визначають розвиток людини. Якщо ці ґени «успішно» працюють незважаючи на всі несприятливі впливи навколишнього середовища, значить, і весь ґеном людини можна назвати «хорошим», і навпаки. Схоже, що ця закономірність універсальна – принаймні, у тваринному світі вона також простежується – наприклад, птахи вибирають собі партнерів з більш симетричним розташуванням пір’я в хвості, а у особин з симетричними формами виявляється більш сильна імунна система. Тому і груди у жінки повинні бути симетричні її фігурі. А якщо треба щось підправить – додаткову красу створять бюстгальтери від, що здатні підкреслити всю жіночу чарівність.

Оцінювати привабливість людського обличчя або фігури за допомогою формул, як ви зрозуміли, цілком можливо. Але малювати їх перед пластичними хірургами навряд чи доцільно – адже насправді краса зовсім не обмежується зоровим образом. Не варто забувати, що в сприйнятті не менш важливу роль відіграють нюх (статеві феромони) або слух (наприклад, красивий, багатий тембрами голос). І, звичайно ж, розум.

30 января 2014
Автор: glamur | Розділ: Краса і здоров"я |
Поділитись:
Комментарии (0)