Цілий день за комп'ютером, як зберегти зір

Раніше на монітори комп'ютерів надягали спеціальні захисні екрани, тепер техніка стала більш досконалою, але не абсолютно безпечною для очей. Бажано, щоб контрастність зображення була високою, а яскравість збігалася з освітленням в приміщенні. Монітор розташуйте так, щоб світло падало збоку, а відстань між вами і екраном становило 50-60 см. При роботі з комп'ютером ми моргаємо набагато рідше, ніж зазвичай, тому очі страждають від сухості. Щоб цього не відбувалося, робіть кожен день вологе прибирання або поставте поруч зволожувач повітря.

Втомлені очі

Рішення. Щоб очі не перевтомлювалися, безперервна робота за комп'ютером не повинна перевищувати двох годин. Ми ж часто проводимо цілих вісім. Вихід з положення - щогодинні 10-хвилинні перерви, під час яких ви можете провітрити приміщення або зробити зарядку для очей .

  1. Повертайте очима - справа наліво, зверху вниз, за ​​годинниковою стрілкою і проти.
  2. Протягом двох хвилин дивіться поперемінно то на близький, то на віддалений предмет.
  3. Моргайте кожні 5 секунд.
  4. Зажмурте на 5 секунд очі, потім широко їх відкрийте. Повторіть 7 разів.
  5. Надавите на опущені повіки подушечками пальців. Потримайте 15 секунд, відпустіть, дайте очам відпочити і повторіть вправу 5 разів.

Мішки і темні кола під очима

Рішення. Охолоджені часточки апельсина або мандарина допоможуть прибрати набряки під очима. В якості профілактики щоранку протирайте повіки шматочками льоду з настою трав (кульбаби, щавлю, звіробою, ромашки).

Запалені червоні очі

Рішення. Дрібно наріжте петрушку, загорніть в марлю, залийте окропом, охолодіть і покладіть компреси на очі.

Погіршення зору

Рішення. Традиційний спосіб поліпшити зір - виписати очки у доктора. Усі, хто мав хоч раз досвід спілкування з цим невигадливою пристосуванням, знають, як втомлюються очі від окулярів, як запотівають скла, як незручно в них вести активний спосіб життя. Самий радикальний спосіб поліпшити зір - зробити операцію, результат миттєвий, але навіть фахівці не знають, як поведе себе очей через 5, 10 або 15 років після хірургічного втручання.

Інший варіант - підібрати собі контактні лінзи . Вони зручні, невидимі, можуть змінювати колір очей. Всім хороші, але від тривалого носіння виникає гіпоксія - кисневе голодування ока. Правда, з цією проблемою навчилися боротися за допомогою «дихаючих», пропускають повітря матеріалів. Контактні лінзи можуть бути декількох видів. Деякі можна носити тільки вдень, обов'язково знімаючи на ніч, лінзи ж безперервного носіння «живуть» на оці по місяцю. Бувають лінзи традиційні (термін їх служби 6-12 місяців), лінзи планової заміни (нові доведеться купити через 2 тижні - 3 місяці) і одноденні (змінюються щодня). Останні - найзручніші, так як не вимагають спеціального догляду - розчинів, ополіскувачів, контейнерів для зберігання, крім того, за один день на них не встигають зібратися шкідливі бактерії. Силікон-гідрогелеві лінзи фахівці вважають самими просунутими, вони максимально «дихаючі», так як зроблені з найсучасніших матеріалів нового покоління, а також захищають очі від шкідливого впливу ультрафіолету.

11 апреля 2014
Автор: glamur | Розділ: Краса і здоров"я |
Поділитись:
Комментарии (0)