Ці 5 задоволень продовжують життя

Свіжі фрукти покращують пам'ять
 
Одна з найсмачніших дієт — Середземноморська — покращує пам'ять і є прекрасною профілактикою деменції (старечого недоумства). Такими є результати багаторічних спостережень учених з Центру психофармакології людини при Мельбурнському технологічному університеті. Що відрадно: щоб домогтися цілющого ефекту, не обов'язково самому проживати в Середземноморському регіоні. Досить регулярно їсти свіжі фрукти і овочі, салати на рослинному маслі і рибу.
 
Червоне вино і шоколад рятують від Альцгеймера
 
Про користь червоного вина в помірних дозах відомо давно. Корисним робить його речовина ресвератрол, що міститься в таких вкусностях, як темний шоколад, малина і червоний виноград. Недавні дослідження в медичному центрі Джорджтаунського університету виявили нові властивості цієї речовини — захист від запальних процесів в головному мозку і поліпшення когнітивних функцій (тобто пам'яті, уваги, кмітливості). Виявилося, що ресвератрол не дає проникнути в мозок небажаним деструктивним бета-амілоїдних білків, які можуть погіршити запалення і вбити нейрони. Саме це і відбувається при хворобі Альцгеймера — масова загибель нейронів і освіту бета-амілоїдних вогнищ. Продукти ж, що містять ресвератрол, допомагають цього уникнути.
 
Кава як профілактика раку
 
Можуть з полегшенням видихнути і любителі кави. Вчені з Університету Йорка впевнені: кава — це свого роду зарядка для серця. І навіть перенесений серцевий напад не привід відмовлятися від улюбленого напою. Правда, як і з вином, потрібна поміркованість: щоб зарядити свій мотор, достатньо двох чашок кави. А дослідження Університету Південної Каліфорнії безпосередньо пов'язують кави з раком товстої і прямої кишки — у кавоманів ризик цього виду онкологічних захворювань на чверть нижче.
 
Спати — разом!
 
Коли ви спите разом з коханою людиною, ви не просто приносите задоволення собі і партнеру. Дослідники з Близькосхідного технічного університету в Туреччині ретельно вивчили сон пар і одинаків і прийшли до висновку: найкращий засіб проти безсоння — спати разом. Присутність поруч близької людини дає відчуття захисту і спокою, а тому провалюєшся в сон легко і швидко.
 
До речі, хороший сон — це і запорука щасливого шлюбу. Виспався людина налаштована позитивно, крізь пальці дивиться на промахи свого партнера, менше ображається. У тих же, кого мучить безсоння, рівень глюкози в крові різко падає. Людина встає вранці злим і дратівливим, неготовим до компромісів. І, можливо, ввечері, він піде спати в іншу кімнату, забезпечивши собі безсоння.
 
Від любові розумнішають
 
Всупереч стереотипам, від любові не дурніють, а зовсім навпаки. Китайські вчені провели серію експериментів і переконалися: мозок людини, яка любить і любимо, працює набагато інтенсивніше, причому активізуються ділянки, що відповідають за навчання і мотивацію. Трохи менше, але все ж активний і мозок у тих, хто переживає нещасливе кохання. А ось у людей, яким любовні хвилювання були чужі, всі зони мозку працювали однаково помірно. Так що, виходить, один із дієвих способів результатів у навчанні або кар'єрі — це закохатися.
30 августа 2016
Автор: Viar | Розділ: Краса і здоров"я | Рейтинг: 0 | Голосов: 0 | Переглядів: 644 |
Поділитись:
Комментарии (0)