14 звичок, через які, ви увесь час почуваєте себе втомленими

Погані звички, які примушують вас почувати себе втомленими, а також життєві хитрощі, які допоможуть повернути вашій ході бадьорість і невимушеність.

Недолік сну - не єдине, що висмоктує вашу життєву енергію. Різні дрібниці, які ви робите (чи не робите) можуть виснажувати вас, як в розумовому, так і у фізичному плані. Експерти визначили найпоширеніші погані звички, які примушують вас почувати себе втомленими, а також описали прості життєві хитрощі, які допоможуть повернути вашій ході бадьорість і невимушеність.

1. Ви пропускаєте тренування, коли почуваєте себе втомленим

Багато хто помилково вважає, що зможуть заощадити сили, якщо пропустять тренування. Але насправді зайняття спортом, навпаки, може додати вам сил. За результатами дослідження, проведеного університетом штату Джорджія, люди, які ведуть сидячий спосіб життя, починають почувати себе енергійнішими вже через 6 тижнів після того, як починають займатися спортом. При цьому їм вистачає трьох 20-хвилинних тренувань в тиждень.

Фізичні вправи підвищують сили і витривалість, стимулюють роботу серця і сприяють ефективнішому збагаченню організму киснем і поживними речовинами. Тому наступного разу, коли у вас не буде сил піти в спортзал, змусьте себе хоч би вийти на прогулянку - ви про це не пошкодуєте.

2. Ви не випиваєте досить рідини

За словами техаського дієтолога Емі Гудсон, навіть незначне зневоднення у розмірі 2% від нормального об'єму рідини призводить до істотного спаду енергії. Недолік рідини в організмі зменшує об'єм крові і робить її густіше. Серцю потрібно більше зусиль для перекачування крові, тому воно починає працювати менш інтенсивно, внаслідок чого сповільнюється циркуляція кисню в організмі.


3. Ви отримуєте недостатньо заліза

Дефіцит заліза може зробити вас повільними, дратівливими, слабкими і нездатними зосередитися. "Ви швидко втомлюєтеся, коли м'язи і клітини отримують менше кисню", - говорить Гудсон. Щоб уникнути цього, а також знизити ризик розвитку анемії, включіть в раціон продукти, що містять залізо, у тому числі тофу, квасоля, зелені листові овочі, горіхи і арахісова олія.

Зверніть увагу: при прояві симптомів дефіциту заліза необхідно звернутися до лікаря, оскільки це може бути наслідком іншого захворювання.

4. Ви - перфекціоніст

"Постійне прагнення до досконалості (яке, погодьтеся, неможливе) примушує вас працювати довше і старанніше, ніж це необхідно", - говорить Ірен Левін, професор психіатрії Школи медицини Нью-йоркського університету. "Ви ставите перед собою нереальні цілі, яких дуже складно або неможливо досягти, тому не отримуєте задоволення від своєї роботи". Левін рекомендує обмежувати час роботи над проектами і строго наслідувати встановлений графік. Через деякий час ви переконаєтеся, що зайвий час, який ви проводили за роботою, не впливав на її якість.


5. Ви робите з мухи слона

Якщо кожного разу, коли ваш начальник викликає до себе на незаплановану нараду, ви чекаєте звільнення, значить, ви схильні все драматизувати і постійно чекаєте гіршого. За словами Ірен Левін, почуття тривожності буквально паралізує вас і виснажує психологічно. Так що коли ви наступного разу зловите себе на негативних думках, зробіть глибокий вдих, після чого запитаєте себе, яка вірогідність того, що виправдається гірше з ваших припущень. Прогулянка на свіжому повітрі, медитації, вправи і дружня порада допоможуть вам впоратися з переживаннями і навчитися дивитися на речі реалістичніше.


6. Ви не снідаєте

Їжа - це паливо для нашого організму. Коли ми спимо, наш організм продовжує витрачати отриману впродовж дня енергію для підтримки циркуляції крові і кисню. Тому з ранку вам треба "заправитися". Якщо ви пропустите сніданок, почуватимете себе знесиленим. Як говорить Емі Гудсон: "Прийом сніданку - це іскра, яка розпалює метаболізм". На сніданок Гудсон рекомендує вживати цілісні злаки, чисті протеїни і здорові жири. Це може бути фруктовий смузи зі знежиреним молоком, вівсяна каша з арахісовою олією або цільнозерновий хліб і йогурт.

7. Ви харчуєтеся фастфудом і іншою шкідливою їжею

Продукти з високим вмістом цукрів і простих вуглеводів мають високий глікемічний індекс, тобто сприяють різкому підвищенню рівня цукру в крові. "Часті скачки цукру стають причиною втоми", - говорить Гудсон. Намагайтеся контролювати рівень цукру, регулярно споживаючи цельнозерновые і рослинні продукти.

8. Ви не умієте відмовляти

Прагнення усім догодити часто призводить до марної розтрати енергії. Гірше за те, з часом така поведінка може розвинути у вас почуття образи і озлобленості. Запам'ятайте: коли тренер вашої дитини просить випекти печиво на усю команду або коли ваш бос просить вийти на роботу в неділю, ви зовсім не зобов'язані погоджуватися. Вчіться говорити "ні". Клінічний психолог Сьюзен Альберс рекомендує в якості тренування попрактикувати такий психологічний прийом: "Спробуйте сказати "ні" вголос, коли ви знаходитеся одні у своїй машині. Якщо ви почуєте, як вимовляєте це слово, вам буде набагато легший його сказати, коли в цьому виникне необхідність".

9. У вашому офісі безлад

"Завалений робочий стіл психологічно виснажує вас, уповільнює здатність мозку обробляти інформацію і не дає сфокусуватися на роботі", - такого висновку дійшли дослідники Принстонского університету. У кінці робочого дня розкладете усі речі по своїх місцях. Це допоможе вам розпочати наступний робочий день з позитивного настрою.

10. Ви працюєте під час відпустки

Перевірка листів, що входять, замість того, щоб розслаблятися в басейні, може позбавити вас останніх сил і привести до повного виснаження. На час відпустки постарайтеся забути про роботу і дозвольте собі відпочити. Це допоможе вашому мозку і тілу відновитися, внаслідок чого ви зможете повернутися до ваших обов'язків з новими силами. Хороший відпочинок зробить вас креативніше, продуктивніше і ефективніше.

11. Ви випиваєте келих вина перед сном

Деякі звикли пропускати пару келихів вина перед сном, будучи упевненими, що це допомагає їм розслабитися. Насправді така звичка частенько справляє протилежне враження. За словами доктора медицини Аллена Тоуфая, алкоголь спочатку пригнічує центральну нервову систему і дійсно чинить заспокійливу дію. Але кінець кінцем він порушує сон. У міру засвоєння алкоголь призводить до стрибка адреналіну. Тому існує велика вірогідність того, що після вживання алкоголю ви можете несподівано прокинутися посеред ночі. Щоб уникнути проблем з сном, доктор Тоуфай рекомендує утриматися від алкогольних напоїв як мінімум за 3-4 години до сну.

12. Ви перевіряєте пошту перед тим, як лягати спати

"Мерехтливе світло від екрану смартфону, планшета або ноутбука порушує природний добовий ритм вашого організму, пригнічуючи рівень гормону мелатоніна, який відповідає за циклічність періодів сну і пильнування", - говорить доктор Тоуфай. І хоча сприйнятливість до світіння екранів у кожної людини індивідуальна, доктор рекомендує не використати цифрові пристрої як мінімум за годину або дві до сну. Якщо ви не можете лягти спати, не перевіривши вхідні повідомлення, тоді хоч би тримайте екран пристрою на відстані 35 см від очей.

13. Ви сподіваєтеся тільки на кофеїн впродовж дня

Немає нічого страшного в тому, щоб розпочати день з чашки збадьорюючої кави. Більше того, згідно з дослідженнями, ви можете випити навіть три чашки кави в день без шкоди для здоров'я. Проте зловживання кофеїном може серйозно порушити ваш сон, стверджує Аллен Тоуфай. Кофеїн блокує аденозин - побічний продукт активних клітин, який допомагає нам заснути. Дослідження, опубліковане в Journal of Clinical Sleep Medicine (Журнал клінічної медицини сну), підтвердило, що вживання кофеїну навіть за 6 годин до сну може вплинути на сон. Тому краще всього випити останню чашку кави не пізніше, ніж після обіду.

14. Ви довго спите на вихідних

"Якщо в суботу ви не лягаєте допізна, а потім спите півдня в неділю, вам буде складно заснути в неділю увечері. Це, у свою чергу, приведе до того, що в понеділок ви почуватимете себе розбитим", - говорить доктор Тоуфай. Якщо через які-небудь обставини ви не можете в суботу лягти в звичний час, то хоч би змусьте себе прокинутися в неділю раніше, а потім просто подрімайте після обіду. "20-хвилинний денний сон допоможе вам набратися сил, не входячи в глибоку фазу сну, після якої зазвичай складніше прокидатися", - говорить доктор Тоуфай. 

7 ноября 2014
Автор: glamur | Розділ: Краса і здоров"я | Рейтинг: 0 | Голосов: 0 | Переглядів: 1405 |
Поділитись:
Комментарии (0)