Встановлено зв'язок між грудним вигодовуванням і рівнем IQ

Діти, які в дитинстві тривалий час перебували на грудному вигодовуванні, виростають більш освіченими і фінансово успішними і мають більш високий рівень IQ, ніж ті, яких годували грудьми менш тривалий час. До такого висновку прийшли вчені з університету Пелотас (Бразилія).

Фахівці протягом 30 років стежили за долею 3500 осіб з моменту їх народження. Виявилося, що ті з них, хто в дитинстві харчувався материнським молоком не менше року, в майбутньому мали вищий IQ (на чотири пункти), в середньому отримували освіту майже на рік довше, а до 30 років їхня зарплата була на третину вище однолітків, яких вигодовували материнським молоком менше місяця.

На думку вчених, такі результати пов'язані зі складом материнського молока. Воно містить докозагексаєнову кислоту (ДГК) і багато інших незамінних поліненасичених жирних кислот, які необхідні для розумового розвитку дитини.

Фахівці підкреслюють, що в ході дослідження були проаналізовані й інші фактори, здатні вплинути на інтелект, наприклад утворення матері, дохід сім'ї або вага дитини. Однак зв'язки між цими обставинами і рівнем IQ виявлено не було. Вигодовування дітей грудним молоком корисно не тільки для малюків, а й для їхніх мам. Не так давно вчені з'ясували, що годування дитини грудьми значно зменшує ймовірність розвитку у жінок післяпологової депресії.

 

21 марта 2015
Автор: glamur | Розділ: Діти | Рейтинг: +1 | Голосов: 1 | Переглядів: 866 |
Поділитись:
Комментарии (0)