Малюю, де хочу: як пережити період «настінного» живопису у дитини

Настав час, коли ваш малюк самостійно тримає олівець і здатний намалювати найпростіші «Карлюки». У цей момент він вперше усвідомлює, що може творити. І найчастіше першим полотном для його творчості стають шпалери. Як правильно пережити період «наскального живопису» у малюка?

СВОБОДА ТВОРЧОСТІ. Коли ваш малюк починає творити на дорогих нових шпалерах, до нього приходить розуміння первинної свободи творчості, формується психічна установка «Я - можу, я - будую».

І якщо батьки будуть обмежувати або карати дитину в цей період, він повільно і потроху втратить віру в свої сили і здатність створити щось цінне і важливе.

МАЙСТЕР ПРАЦЮЄ. Малюнки на стінах квартири - сигнал того, що ваша дитина стає частиною суспільства. У неї виникає потреба заявити про себе, нехай навіть таким неоднозначним способом. «Прикраса» стіни - це спосіб показати свої шедеври всім.

Це дуже важлива складова повноцінного соціального розвитку. Крики, заборони або засудження з боку дорослого можуть спровокувати соціофобію надалі. Такій дитині буде складніше включатися в соціальні структури і проявити себе в них.

За рамки звичного. Вихід за межі звичного формату і створення масштабних шедеврів на стінах - це свого роду перша спроба зробити щось нестандартне.

Такий підхід розвиває креативне мислення і дає свободу прояву себе в різних життєвих ситуаціях. Звичка робити щось не за шаблоном - важливий навик сучасної особистісної ефективності. І якщо обмежувати в цьому дитини, в дорослому житті йому буде складніше знайти правильне рішення, він побоїться собі це дозволити.

Пожертвує СТІНОЮ. Не думайте про стіні - думайте про дитину. Цей короткий період «наскального живопису», за словами дитячого психолога Дар'ї Ненашева, триває не більше двох років, але може вплинути на все його життя і стати початком успіху або початком комплексів і неврозів.

До речі , необов'язково, згнітивши серце, прощатися зі свіжим ремонтом в вітальні - виділіть ділянку стіни, скажімо, в кутку дитячої, і закріпіть на ній «знімний» шматок шпалер. Ще варіант - пожертвувати заради мистецтва стіною у ванній, видавши дитині кольорову крейду або пальчикові фарби. Змивається легко і не обмежує маленького «творця» в обсягах творчості.

 

23 сентября 2018
Автор: glamur | Розділ: Діти | Рейтинг: 0 | Голосов: 0 | Переглядів: 360 |
Поділитись:
Комментарии (2)