Як одягнути малюка по погоді?

У метеорології існує такий термін, як температура комфорту.

Це температура повітря з урахуванням вітру, сонця, вологості та інших погодних факторів. Перебуваючи на вулиці, людина створює навколо своєї шкіри тонкий прошарок нагрітого повітря. Вітер здуває цей прошарок, і рецептори шкіри'' повідомляють'' про різке похолодання.

Наприклад, на вулиці -10 ° С і помірний вітер. А нам здається, що насправді холодніше, наприклад, -18 ° С. Саме температуру комфорту треба враховувати, щоб одягнутися'' по погоді''. Але розрахунок її дуже складний, тому в даній статті обмежимося тільки впливом вітру на температуру комфорту.

Коли ви збираєтеся з дитиною на вулицю гуляти, враховуйте не тільки свідчення вуличного термометра, а й силу вітру, так як він суттєво впливає на ощущаемую температуру повітря. Також враховуйте, що маленькі діти відчувають себе добре в середньому при +18 ° C, доросла здорова людина при +21 ° C, а літні люди навіть влітку мерзнуть.Тобто дитину треба одягати трохи легше себе.

Отже, оцінюємо силу вітру. Це можна зробити, наприклад, по деревах. При слабкому вітрі (до 5 м / с) листя на деревах нерухомі або шелестять, гілки НЕ колишуться. При помірному вітрі (від 5 до 10 м / с) гнуться тонкі гілки на деревах, верхівки дерев гойдаються з боку в бік. При сильному вітрі (більше 10 м / с) гойдаються товсті гілки і стовбури дерев, по землі рухається великий пісок, сміття.

Наприклад, на вуличному термометрі 5 ° С, вітер слабкий. Приблизна формула для розрахунку температури комфорту при цих умовах: т-1. Тобто, відчувається температура близько 4 ° С.

І ще маленька порада! Якщо на вулиці вітер, то краще одягнути легку продувається куртку, ніж тепле, але продувається пальто. У ньому все одно буде холодно.

5 января 2014
Автор: glamur | Розділ: Діти |
Поділитись:
Комментарии (0)