Чи можна гранат при вагітності?

Гранат - незвичний для середньої смуги фрукт, з ним пов'язано безліч міфів, які оповідають, в тому числі, і про його цілющі властивості. З іншого боку, багато хто з нас досі впевнені, що яскраво-червоні фрукти майбутнім мамам їсти не можна, щоб у дитини не виникла на них алергія. Виникає питання: чи можна гранат при вагітності?

 Гранат дуже корисний як джерело вітамінів і мікроелементів, але при нестачі заліза в організмі і «недокрів'ї» (анемії ) він не допоможе. 
• Дуже концентрований сік може пошкоджувати емаль зубів і посилювати печію. 
• Є гранати в помірних кількостях під час вагітності не заборонено, але потрібно знати міру і стежити за реакцією організму. 

Як гранат діє на організм? 

Насамперед, не потрібно переоцінювати благотворну дію граната і вважати його лікувальним продуктом.Звичайно, у свіжих плодах і їх соку містяться вітаміни, як і у всіх свіжих овочах і фруктах, але якогось чудесного впливу на кровотворення він не надає. 

Раніше всі продукти, які чимось нагадували кров (червоне вино, гранатовий сік) вважали засобом від недокрів'я (анемії), але ці уявлення давно застаріли. Для профілактики залізодефіцитної анемії (нестачі гемоглобіну) потрібно їсти м'ясо і печінку. А якщо анемія вже почалася, лікар призначає препарати заліза. 

Гранатовий сік - дуже концентрований кислий напій. Якщо вживати його у великих кількостях, він може пошкоджувати емаль зубів і підвищувати кислотність шлункового соку. 

Гранат при вагітності 

Ніяких жорстких заборон на вживання граната під час вагітності немає. Але одна справа з'їсти один фрукт, інше - випити літр нерозбавленого соку. Потрібно слідувати здоровому глузду і не робити того, до чого ви не звикли. 

Якщо у майбутньої мами є запалення порожнини рота, інших органів травлення (наприклад, гастрит або виразка шлунка) або проблеми з зубами, кислі фрукти можуть бути їй протипоказані. Відповідь на питання, чи можна гранат при вагітності саме вам, дасть вам лікуючий лікар. 

Принаймні, випивши концентрований сік граната, прополощіть рот водою. А якщо у вас чутливі зуби, від цього напою і зовсім краще відмовитися. 

Пам'ятайте, що під час вагітності може виникнути алергія на будь-які продукти, які раніше жінка переносила добре. І все ж, заборони на «алергенні продукти» червоного кольору в очікуванні дитини вважаються зараз необгрунтованими. 

Якщо ви не алергік, під час вагітності можна їсти будь червоні фрукти і ягоди, в тому числі гранати. Ніяких особливо алергенних речовин в них не міститься.

6 апреля 2014
Автор: glamur | Розділ: Діти |
Поділитись:
Комментарии (0)