Юрист назвав найгірший сценарій для комунальних боржників

В Україні з зростанням боргів за комунальні послуги люди все більше цікавляться питанням — яким буде найгірший сценарій в разі не погашення нарахованої суми. Відповідну думку висловив юрист Олександр Плохотнік.

Відповідно до закону про "Про виконавче провадження", якщо заборгованість перевищує 20 мінімальних заробітних плат, а термін позовної давності — не більше трьох років, тоді держава має повне відбирати квартиру і продати її на відкритому аукціоні.

Втім, якщо нарахування не оплачується не менше п'яти років, то можна вимагати стягнення тільки тієї суми, яка накопичилася протягом трьох років.

Юрист запевнив, що оскаржити остаточне рішення суду можна, але зробити це необхідно не пізніше десяти днів. Тоді можливий варіант перегляду боргу і дозволу сплати в кредит — рівними сумами щомісячно.

Крім житла, заарештувати можна також інше майно: побутову техніку або автомобіль. Часто після продажу на аукціоні власнику повертають залишок грошей, якщо виручена вартість перевищує борг.

Законодавчо передбачена також можливість штрафу або пені, що становить в середньому близько 0,1% за кожен день несплати.

5 февраля 2017
Автор: glamur | Розділ: Бізнес-леді | Рейтинг: 0 | Голосов: 0 | Переглядів: 622 |
Поділитись:
Комментарии (0)