Як навчитись правильно торгуватися

 

Забагато грошей ніколи не буває. Тому покупка товарів у магазинах чудовий привід ці гроші зекономити, виторгувавши за меншу ціну. Під час торгів ваша мета – знайти із продавцем компромісну ціну.

Багато людей не люблять торгуватися, вважаючи, що це характерно лише для бідних або скупих людей. Але це далеко не так. Ось що про це думає американський бізнесмен, письменник і мультимільярдер Дональд Трамп: “При покупці будь-якого товару чи послуги не стидайтеся торгуватися, домагаючись більш вигідних для себе умов. Я завжди так роблю і при цьому є одним із найбагатших людей світу. Я вважаю гординю, що заважає заощаджувати власні гроші, величезною дурістю.”

У торговому центрі багато залежить від продавця, але головна роль та кінцеве слово за вами. Можете вважати, що коли ви купуєте товар, то продавець купує ваші гроші за даний товар. Магазин зацікавлений, щоб ви купили саме у них, і тільки такий сценарій є вигідний для них. Натомість у вас набагато ширше поле для маневру: потрібний вам товар ви можете купити у будь-якому іншому магазині. Тепер ви розумієте, які козирі у є у вас на руках!

 • Без лишніх свідків.
  Розмова повинна бути конфіденційною. Тому уникайте лишньої аудиторії. Якщо продавець продавець буде знати, що інші покупці спостерігають, він може не погодитися на ваші умови, адже інші також захочуть як мінімум того ж. Знижка надається тільки вам, для всіх інших ціна написана на ціннику. Тому поважайте і роботу продавця, який живе за рахунок різниці у ціні і якщо кожен буде вимагати знижку, то він ризикує залишитися без прибутку.
 • Не проявляйте надмірної зацікавленості.
  У жодному випадку не проявляйте зацікавленості у покупці товару. Просто оглядайте товар, перевіряйте якість. Покажіть продавцю, що ви добре розумієтеся на товарі, який купуєте і продати товар по завищеній ціні йому не вдасця.
 • Знання – сила.
  Добре вивчіть характеристики товару, дізнайтеся його всі плюси і мінуси, почитайте відгуки в інтернеті. Ці знання вам знадобляться коли будете торгуватися за ціну. До речі, прийшовши в магазин, ви повинні добре орієнтуватися у цінах, тобто знати ціну та наявність товару у різних магазинах. Визначне мінімальні та максимальні цінові границі. В інтернеті це зробити досить легко. Варто зайти сайти декількох великих інтернет магазинів. Але на увазі, що ціна в онлайн магазинах може бути значно нижчою за ціну у звичайних.
 • Покажіть свою платоспроможність.
  Витягніть свій гаманець та покажіть продавцеві гроші, які ви готові заплатити, якщо він погодиться на ваші умови. Скажіть продавцеві, що вам здається, що ціна завелика і вам потрібно ще подумати. Або що у вас є тільки 1000 гривень, які ви готові заплатити за товар.
 • Не бійтесь блефувати.
  Блеф – це не обман. Але якщо ви блефуєте, то дійте рішуче. Покажіть свою готовність піти геть з магазину і якщо вас покличуть назад, то знижка вам забезпечена. Але в той момент, коли продавець зрозуміє що ви щось недоговорюєте, будьте готові до того, що всі ваші попередні домовленості будуть зірвані.
 • Обговорення ціни.
  На початку запропонуйте пів ціни, яку ви готові заплатити за товар. Якщо продавець обуриться і навіть не захоче вас слухати, тоді назвіть більш-менш реалістичну ціну. У цьому випадку останнє слово буде за ним, але ініціатива залишиться у вас. Якщо продавець попросить вас назвати іншу ціну, то категорично відмовляйтеся від такої пропозиції. Скажіть, що у вас рівно стільки грошей, скільки ви запропонували. Якщо продавця категорично не влаштовує запропонована вами сума, то потроху піднімайте її. У свою чергу продавець буде опускати ціну на товар і ви зустрінетеся десь посередині.
 • Не розслабляйтеся.
  Перебувайте у тонусі доки не купите товар. Свою думку продавець може різко змінити. Якщо умови для вас погіршилися, без лишніх вагань прощайтеся та прямуйте до виходу.

Коли ви почнете торгуватися повсюди, то самі здивуєтеся скільки грошей зможете зекономити. Вдалих вам покупок.

23 февраля 2012
Автор: glamur | Розділ: Бізнес-леді |
Поділитись:
Комментарии (0)