Чому люди брешуть: 7 нехитрих пояснень

Найпоширеніші причини людської брехні. 

Ще з дитинства нас вчили говорити правду і тільки правду, але життя диктує свої правила і реалії, в яких складно існувати, якщо бути чесним завжди і з усіма. Проте з віком змінюється причина брехні. Чому люди брешуть? Давайте розберемося.

Щоб уникнути покарання

У школі ми регулярно «розводили» батьків щодо своєї успішності, рвали сторінки з щоденника з двійками, а на їх місці з'являлися відмінні оцінки, тому що хотіли уникнути покарання. Будучи студентами, не завжди чесно повідомляли батькам, де знаходилися минулої ночі, тому що не хотіли вислуховувати годинні нотації на тему наслідків розгульного способу життя. Зрозуміло, брехали ми не тільки батькам, а й друзям (фантазію адже потрібно реалізувати).

Але коли люди стають старше, брехати вони не перестають, навпаки, картинка стає ще сумнішою ... чи ні? Адже не завжди треба демонструвати свою точку зору і давати раду, якого не просили. Іноді краще промовчати, а часом і зовсім погодитися з думкою, протилежним вашому.

Щоб уберегти почуття інших і зберегти відносини

Існує поняття «брехня на благо», з яким важко не погодитися. Простий приклад: курець приховує від батьків / дружини / чоловіка згубну звичку. Само собою, щоб не довелося її приховувати, необхідно від неї позбутися, але зараз не про це. В даному випадку мова не йде про уникнення покарання, людина просто не хоче засмучувати близьких людей, які навряд чи адекватно візьмуть ситуацію. Таким чином, ми самі часто ставимо людей в положення, коли краще збрехати.

Щоб уникнути конфлікту

Найчастіше люди брешуть, тому що бояться реакції людини на ту чи іншу ситуацію. Зізнайтеся, ви ж теж робили дорогу покупку, а потім приховували її вартість? Крім того, часом люди вибирають брехня, коли хочуть вберегти від конфлікту іншої людини. Подруга завжди прикриє подругу, навіть якщо доведеться збрехати. 

Щоб підвищити самооцінку

Як часто в Facebook і Instagram ми бачимо пости друзів, де вони намагаються подати себе профі в області здорового харчування і спорту, а потім випадково помічаємо цих же людей з сигаретою в одній руці і шаурмою - у другій. Крім того, всі ми користуємося ретушшю, щоб піднести себе в кращому світлі, але часто переходимо межу. Сумно, коли людина представляє вас худенькою з ідеальним особою, а потім бачить реальну картинку, яка істотно відрізняється від віртуальної.

Щоб підтримати розмову
Часом під час розмови в компанії ми починаємо нести справжню нісенітницю, яка і в голові не вкладається, щоб заповнити незручну паузу. А коли ми перебуваємо в гостях, гріх в розмові не похвалити кулінарні здібності господині, навіть якщо їжа не надто смачна. Це відбувається на імпульсивному рівні.

Щоб не здатися дурною

Часом ми хочемо попросити рада, але не хочемо підпускати даної людини занадто близько. У таких випадках ми можемо видавати подію з власного життя під виглядом ситуації, що сталася з уявної подругою. Наприклад, завжди складно зізнатися, що чоловік надмірно випиває, скандалить і мало заробляє, набагато простіше розповісти про все, але зробити вигляд, що це не про вас.

Крім того, в розмові з колегами більшість вдає, що розбирається у всіх поняттях і викладених схемах, щоб тільки не здатися дурними.

Щоб домогтися свого

Приклад: начальство регулярно додає вам обов'язків і обіцяє підвищити заробітну плату, але цього не відбувається. До слова, ситуація може скластися в точності до навпаки: підлеглий просить підвищення зарплати, обіцяє демонструвати кращі результати, але дуже скоро забуває обіцянку. Гра в одні ворота.
 

19 ноября 2018
Автор: glamur | Розділ: Бізнес-леді | Рейтинг: 0 | Голосов: 0 | Переглядів: 411 |
Поділитись:
Комментарии (1)