Бельгієць організував в Україні успішний бізнес і не заплатив ні копійки хабара

Бернар Вілем народився в Бельгії. У 19 років мав свій бізнес. Займався самоосвітою. Здав іспити й отримав диплом за спеціальністю ”архітектура інтер’єру та загальне підприємництво в будівництві”. Приїхав в Україну 1999 року як консультант інвестиційного проекту. Зараз є консультантом і торговим представником близько 10 французьких фірм у галузі сільського господарства. П’ять років тому разом із дружиною, українкою Марією Хом’як, створив фермерське господарство ”Шеврет” у селі Дмитровичі Мостиського району на Львівщині. Бернар Вілем розповів Gazeta.ua про те, як його зустріла Україна. 

Бернар Вілем розповів про те, як його зустріла Україна. Пропонуємо три його найцікавіші тези.

1. Я приїхав в Україну 15 років тому, нічого не знаючи про неї. Один із моїх бельгійських колег розповідав, що це країна з великим потенціалом і народом, що прагне до соціального й економічного розвитку. Тут стільки вільної землі! Не розумів, чому її не обробляють, чому поля пусті. Дивувався: люди мають стільки чорноземів і нарікають на безгрошів'я. Залишатися тут не планував. Із двома бельгійцями став інвестором в одному підприємстві у Зборівському районі на Тернопільщині. Воно збанкрутувало через шість місяців – прокуратура, податкова закрили його. Я втратив 150 тисяч євро. І вирішив будь-що відробити їх. Вибрав Мостинський район, бо його природа й рельєф схожі на мою Батьківщину. На Україні мало розводять кіз. Гадав, що буде попит.

2. Мені казали "у нас так прийнято" і вимагали хабара. Я ж відповідав: не даватиму. Приїхала санстанція. Я подаю запит, аби надіслали детальну інструкцію, що і як має бути, а що на моєму підприємстві не так. У них немає інструкції. З пожежниками поїхав на сусідню ферму – аби показали, що там є такого, чого бракує мені. За п'ять років не дав жодного хабара. Алкоголізм і корупція – дві хвороби України. Я своїх алкозалежних працівників лікую. Уже 15 одужали. А за запах спиртного штрафую.

3. У кожному селі має бути кузня, пекар, м’ясник. Бо менеджерів безліч, але яким ремеслом вони володіють? Нам потрібні знавці. Ремісники становлять 50 відсотків французької економіки. Унас жити в селі – престижно. В Україні це додає клопотів. Буває, навіть аптеки нема.

За інформацією Gazeta.ua

 

13 марта 2015
Автор: glamur | Розділ: Бізнес-леді | Рейтинг: 0 | Голосов: 0 | Переглядів: 1515 |
Поділитись:
Комментарии (2)